Քննարկում՝ «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ՀՀ ԱԺ Հեռուստատեսության, ռադիոյի, մամուլի եւ տեղեկատվության ոլորտների ենթահանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Թեւոսյանը նոյեմբերի 5-ին հանդիպել է  Վերգետնյա հեռարձակողների ասոցիացիայի ներկայացուցիչների հետ:
Վահագն Թեւոսյանի ղեկավարած ենթահանձնաժողովը զբաղվում է «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» օրենքի նոր նախագծի մշակմամբ:
Հանդիպում-քննարկման ընթացքում նշվել է, որ գործող օրենքը հնացած է եւ այլեւս չի նպաստում ոլորտի զարգացմանը: Վահագն Թեւոսյանի խոսքով՝ տեւական ժամանակ է մտահղացում կա փոփոխելու օրենքը, այն հարմարեցնելու գոյություն ունեցող իրականությանը:
Մասնակիցները խոսել են բնագավառում առկա խնդիրների մասին, ներկայացրել դրանց լուծման իրենց առաջարկները:
Վահագն Թեւոսյանը համոզմունք է հայտնել, որ նմանատիպ մասնագիտական քննարկումները կնպաստեն որակյալ, ժամանակակից պահանջներին բավարարող օրենք ունենալուն:

Дебаты по проекту закона “О телевидении и радио”
5 ноября председатель подкомиссии по телевидению, радио, печати и информации Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта, депутат фракции “Мой шаг” В.Тевосян встретился с представителями Ассоциации наземных вещателей.
Возглавляемая В.Тевосяном подкомиссия занимается разработкой нового проекта закона “О телевидении и радио”.
В ходе встречи-обсуждения отмечено, что действующий закон устарел и более не способствует развитию сферы. По Тевосяну, давно назрела необходимость изменения закона – для гармонизации его с современными реалиями.
Участники подняли существующие в сфере проблемы, представили свои предложения по их решению.
В.Тевосян выразил уверенность, что подобные профессиональные дебаты посодействуют созданию качественного, удовлетворяющего современным требованиям закона.